15 راه برای افزایش تاثیر شبکه‌های اجتماعی که به درد صاحبان بیزینس می‌خورد! – دیجیتال مارکتینگ ایران

شبکه‌های اجتماعی از جمله قوی‌ترین ابزارهای بیزینس هستند که صاحبان کسب‌وکار می‌توانند از آنها استفاده کنند. نحوه استفاده شما از رسانه‌های اجتماعی می‌تواند روی موفقیت کلی و رشد تجاری‌تان تاثیرگذار باشد.

با گذشت زمان و افزایش تاثیر رسانه‌ها، آموزش استفاده از شبکه‌های اجتماعی به یکی از مهم‌ترین چالش‌های صاحبان کسب‌وکار تبدیل شده است. در این مقاله نظر ۱۵ عضو شورای کارآفرینان جوان در شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ جهان را که بر اساس تجربه‌های کاری‌شان بیان کرده‌اند، جمع‌آوری کرده‌ایم. برای دانستن مهم‌ترین نکات و دستیابی به موفقیت در کسب‌وکارتان همراه ما باشید.

سوشال مدیا مارکتینگ چیست

راه‌های بهره‌برداری از سوشال مدیا

امروزه بدون داشتن شبکه اجتماعی و وب‌سایت کسب‌وکارهای جدید امکان رشد و شناخته شدن نخواهند داشت. سوشال مدیا یکی از بهترین ابزارهای معرفی یک برند و برقراری ارتباط مفید با مخاطب، تبدیل او به مشتری و سپس به معرف برند است. تمام این کارها از طریق اجرای روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

داستان‌ها را به آغوش بکشید!

در بازاریابی عده‌ای معتقدند هر پلتفرمی از دل یک شخصیت داستانی بیرون آمده است، که این شخصیت هنوز هم بسیار ارزشمند است! شاید کمتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد تا گوشی‌تان را بردارید و یک فیلم کوتاه ضبط کنید. در مرحله بعدی شما می‌توانید اطلاعات گسترده‌ای از یک موضوع خاص را جزء به جزء برای مجموعه مخاطبان‌تان در یک پلتفرم منتشر کنید. به عبارت دیگر، منظورمان این است که داستان‌های کوتاه و سریع ایجاد کنید تا بتوانید با مخاطب ارتباط پایدار و صمیمی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

از شبکه‌های اجتماعی برای پشتیبانی مشتری‌ استفاده کنید.

صاحبان برندها و کسب‌وکارهای جدید، باید رسانه‌های اجتماعی را به عنوان یکی از مهم‌ترین بسترهای انجام فعالیت‌های پشتیبانی مشتری بشناسند. رساندن یک پیام از طرف برند در شبکه‌های اجتماعی بسیار ساده است. مردم می‌توانند از طریق این شبکه‌های اجتماعی به پیام شما پاسخ داده و وارد ارتباط مفید با شما شوند. از طرف دیگر با حضور در شبکه‌های اجتماعی و پاسخگویی به مشتریان، به آنها کمک کرده و اعتمادشان را جلب خواهید کرد.

منسجم و سازگار با شرایط باشید!

در دنیای دیجیتالی امروزی، مهم‌‌ترین کلید ماندگاری سازگاری است. شما باید در روزهای سخت و پرمشغله نیز از تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی‌تان غافل نشوید. محتوایی که تولید می‌کنید باید متناسب با روحیه فعلی مخاطبان‌تان باشد. محتوای مرتبط به شرایط تولید کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را به سمت خودتان جلب کرده و آنها را راضی نگه دارید. برای مثال اگر اتفاق ناخوشایندی در شهر یا کشور رخ داده و عده زیادی از مخاطبان شما را ناراحت کرده، در قالب یک پست یا استوری با آنها همدردی کنید؛ برای شادی‌ها و اتفاقات خوب نیز همین روش را پیش بگیرید. هدف مخاطبان شما این است که به شما اعتماد کرده و تبدیل به مشتریان‌تان شوند؛ تجارت شما مانند یک عضو نزدیک در خانه آنهاست پس حتما به خواسته‌های مخاطب و روحیه‌اش توجه کنید.

پیشنهادهای ویژه برای مشتریان‌تان ارائه دهید

بازاریابان شبکه‌های اجتماعی حتما باید درباره چگونگی ارائه پیشنهاد به سرنخ‌هایی که هنوز تبدیل به مشتری نشده‌اند، برنامه‌ریزی کنند. برخی از شبکه‌های اجتماعی ابزارهای ویژه‌ای را برای راحتی کار بازاریابان طراحی می‌کنند. برای مثال تبلیغات دینامیک فیس‌بوک به بازاریابان آزادی و انعطاف فوق‌العاده‌ای می‌دهد تا بتوانند یک برنامه بازاریابی همه‌جانبه داشته باشند. اگر می‌خواهید تجارت‌تان را از طریق شبکه‌های اجتماعی گسترش دهید، اول باید مخاطبتان را شناخته و سپس به بخش‌هایی که او در آنها فعالیت دارد، دسترسی پیدا کنید.

با مشتریان‌تان تعامل ایجاد کنید.

هدف شبکه‌های اجتماعی فقط تولید محتوا نیست. بیشتر کاربران یاد گرفته‌اند که در شبکه‌های اجتماعی چگونه می‌توان محتوا تولید کرد، اما مهم‌ترین هدف و جنبه این شبکه‌ها را فراموش کرده‌اند: فعالیت‌های اجتماعی!

مهم‌ترین کار این است که به پیام‌ها و کامنت‌هایتان پاسخ دهید. مشتری یا مشتریان ایده‌آلتان را پیدا کنید و با آنها وارد یک ارتباط مفید، صمیمی و دوستانه شوید. اگر خودتان وقت ندارید به پیام‌ها جواب دهید یا با مشتریان ارتباط برقرار کنید می‌توانید این کار را به عهده یکی از اعضای تیم که روابط عمومی بالایی دارد، بسپارید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ قدم در استفاده از شبکه های اجتماعی برای جذب مخاطبان ثروتمند

ایجاد مسابقه‌های بیشتر و بیشتر

در سال ۲۰۲۱ صاحبان مشاغل برای رونق دادن به کسب‌وکارهایشان باید مسابقه‌های بیشتری برگزار کنند. مسابقات راهی ساده برای معرفی برند در شبکه‌های اجتماعی با افزایش فالور است. تبلیغات و مسابقه‌ها باعث هدایت ترافیک به سمت صفحه تجاری و محتواهای شما خواهدشد. مسابقات می‌توانند نام برند را قبل از معرفی رسمی به گوش عده زیادی از مردم در شبکه‌های اجتماعی برسانند.

هدف برندتان را مشخص کنید.

مخاطبان امروزی کا‌ملا از مسائل اخلاقی و اجتماعی که برندها از آنها حمایت می‌کنند، آگاه‌اند. بیان این موضوع که چه چیزهایی برای شرکت شما اهمیت دارد می‌تواند اعتماد و احساس مخاطبان را برانگیزد. برای مثال حمایت از برابری نژادی یا مقابله با خشونت‌ها مشتریان را و حتی کارمندان را با هدف برند آشنا کرده و احترام بیشتری برای ما به ارمغان خواهدآورد.

اهداف واضح و قابل اندازه‌گیری تعیین کنید.

اگر در سال ۲۰۲۱ کمپین‌هایی برای رسانه‌های اجتماعی‌تان ایجاد می‌کنید، حتما اهداف واضح و قابل‌اندازه‌گیری برای آن تعیین کنید. اول از همه بدانید که می‌خواهید کمپین‌تان به چه نتیجه‌ای برسد؟ چه نتایجی را می‌خواهید به وضوح در کسب‌وکارتان مشاهده کنید؟ اگر هدفی برای خودتان تعیین نکنید، طبیعی است که بین علف‌های هرز گم شده و از بین بروید. شبکه‌ اجتماعی چیست؟ یک ابزار برای رشد تجارت شما. اگر شما هدفی در تجارت‌تان نداشته باشید، نمی‌توانید رشد کنید. با تعیین هدف اولیه و با کمک شبکه‌های اجتماعی می‌توانید روی هدف متمرکز شده و مسیر رسیدن به آن را هموارتر کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تجزیه و تحلیل اینستاگرام: معرفی ۱۰ ابزار برتر

معتبر، آسیب‌پذیر و صادق باشید!

اصالت، آسیب‌پذیری و صداقت هرگز به اندازه امروز ضروری نبوده‌اند. سوشال مدیا با فیلترها و پست‌های بی‌نظیری که در آنها به اشتراک گذاشته می‌شود، بسیار سروصدا کرده است. آنچه که امروزه بین مخاطبین آنلاین طنین‌انداز شده است، تمرکز ما بر توانایی ابراز آسیب‌پذیری در رهبری است. این موضوع با وجود این‌که بسیار چالش برانگیز است اما یکی از اصول ضروری در دنیای دیجیتالی امروز است.

از شبکه‌های اجتماعی برای تقویت استراتژی محتوای‌تان استفاده کنید.

صاحبان یک برند در همه صنایع برای تقویت استراتژی محتوای‌شان باید از حساب‌های کاربری تجاری در سوشال مدیا استفاده کنند. برای افزایش تعداد فالورهایتان می‌توانید تصمیمیات خلاقانه‌ای بگیرید که بر طبق ترافیک و بازدید وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی‌تان افزایش خواهدیافت. برای مثال اگر شما در انتهای وب‌سایت‌ آدرس شبکه اجتماعی‌تان را اضافه کنید، عده زیادی مشتاق فعالیت‌های شما در اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. با این کار می‌توانید فالورها و بازدیدهای سایت‌ و شبکه‌های اجتماعی‌ را افزایش دهید.

روی کیفیت فعالیت در کانال‌های مختلف تمرکز کنید نه تعداد آن

توصیه ما این است که به تنوع در استفاده از شبکه‌های اجتماعی فکر کنید. اگر در حال حاضر یک تیم تخصصی مدیریت سوشال مدیا ندارید  بهتر است تنها دو پلتفرم اجتماعی را برای فعالیت انتخاب کنید. برای شروع کار دو پلتفرم توییتر و لینکدین می‌تواند کمک فراوانی به شما کنند. اگر بخواهید در همه شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، پینترست، اینستاگرام، لینکدین، توییتر و …فعال باشید کیفیت محتواها و روابط اجتماعی‌تان کم می‌شوند. تا قبل از اینکه یک تیم تخصصی داشته باشید روی کیفیت کارتان تمرکز کنید نه کمیت آن!

سوشیال مدیا مارکتینگ چیست

از کاربران بخواهید که برایتان محتوا تولید کنند!

به عنوان یک صاحب برند قدرت محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را درک کنید. مصرف کننده‌ای که هنوز شما را به خوبی نمی‌شناسند، می‌خواهد ببیند دیگران چگونه از محصولات شما استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با افزودن UGC به استراتژی محتوای شبکه‌های اجتماعی‌تان، حضور اجتماعی، لیست ایمیل و در نهایت فروش‌تان را به طور چشمگیری افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: پنج روشی که بازاریابان می‌توانند تعامل در شبکه های اجتماعی را بهبود بخشند

روی نسل جوان سرمایه‌گذاری کنید

برندها باید یادگیری را از نسل جوان شروع کنند. مخاطبان جوان امروزی، خریداران آینده خواهندبود. به مطالعه رفتار این نسل از کاربران شبکه‌های اجتماعی بپردازید؛ ببینید کدام نوع پست‌ها و مطالب را دنبال می‌کنند. امروزه فیلم‌های کوتاه، نکات آموزنده و شوخ طبعی در بعضی پست‌ها یا پست‌های خنده دار و فان، عناصر پرطرفدار شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آیند. به دنبال الهام گرفتن از نسل جوان باشید و با آنها ارتباط مفید برقرار کنید.

به یاد داشته باشید که محتوای‌تان باید جنبه تبلیغی داشته باشد.

همیشه در همه آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ تاکید ما روی تولید محتوای ارزشمند است. درست است که شما می‌توانید با صرف انرژی و تولید محتوای کاربردی، به صورت ارگانیک مخاطب را به سمت کسب‌وکارتان جذب کنید اما از قدرت تبلیغ غافل نشوید. تبلیغ به تنهایی برای یک صفحه با محتوای بی‌ارزش به درد نمی‌خورد، همان‌طور که تنها تولید محتوای ارزشمند برای دستیابی به هدف‌ راه مناسبی نیست زیرا ممکن است بسیار زمان‌بر باشد. استفاده از تبلیغات پولی در استراتژی محتوای‌تان می‌تواند سرعت رشد و بازدیدکننده‌هایتان را افزایش دهد.

یک داستان جذاب بگویید

برای برقراری ارتباط با مخاطب از هنر قصه‌گویی استفاده کنید. برقراری ارتباط با محصولات، خدمات و برند بسیار سخت‌تر از برقراری ارتباط با یک داستان است. به یاد داشته باشید که داستان‌ها از ایده‌ها الهام می‌گیرند و تعاملات را پررنگ‌تر می‌کنند.

اگر شما صاحب یک کسب‌وکار جدید هستید و می‌خواهید از طریق شبکه‌های اجتماعی رشدتان را افزایش دهید؛ توصیه می‌کنیم این ۱۵ مورد را در استراتژی‌‌هایتان جای دهید. اگر به نظرتان در این لیست موردی از قلم افتاده، در قسمت دیدگاه برای ما و همراهان دیجیتال مارکتینگ ایران، یادداشت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید.

منبع : builtin

منبع:
https://digitalmarketing.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *