چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاک و راهکارهای حل آن‌ها – آکادمی املاک دیوار

چالش به کشمش، مبارزه، مسئله و تلاش تفسیر می‌شود. چالش موقعیتی است که همهٔ افراد در شرایط گوناگون با آن مواجه می‌شوند. افراد برای رسیدن به یک هدف یا خواسته مجبور به دست‌وپنجه نرم کردن با چالش‌ها هستند تا آن را پشت سر بگذارند. بیشترین مواجهه با چالش‌‌‌‌ها، در زمینهٔ موقعیت شغلی افراد دیده می‌شود. به خصوص زمانی که افراد قصد دارند در حرفهٔ خود موفق بوده و پیشرفت‌های روزافزونی را تجربه کنند. مشاوران املاک نیز به عنوان یکی از گروه‌های شغلی، در دورهٔ کاری‌ خود با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند. چالش‌هایی که بر سر راهشان قرار می‌گیرد و گاه آن‌ها را از ادامهٔ پیشرفت در حرفه‌شان دلسرد می‌کند؛ چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاک چست؟ چگونه می‌توان این چالش‌ها را مدیریت کرد؟ در ادامه با آکادمی املاک دیوار همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

فهرست مطالب


چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاکچالش شک و تردید مالیچالش مدیریت زمانچالش ضعف در ارتباط موثر با مدیران و همکارانجمع‌بندی چالش های پیشرفت شغلی

چالش های پیشرفت شغلی مشاوران املاک

پیشرفت در شغل، یعنی ارتقا در زمینهٔ کاری و کسب جایگاه بهتر در کار. به عنوان مثال یک مشاور املاک مبتدی با پیشرفت در شغل خود می‌تواند از موقعیت مشاور صرف بودن، به سرپرست مدیران یا مدیر شعبه تبدیل شود. یا سمتی حقوقی گرفته و تبدیل به مباشر املاک شود. ازطرفی پیشرفت در هر شغلی به راحتی بیان آن نیست. هر پیشرفتی در کنار خود چالش‌هایی نیز دارد. چالش‌هایی که نیاز است افراد تلاش کنند تا آن را به طور صحیح برطرف کرده و به پیشرفت شغلی دست یابند.

می‌توان گفت پیشرفت از دل چالش بیرون می‌آید. بروز چالش هم در مسیر پیشرفت شغلی امری طبیعی بوده و مشاوران املاک نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها نیز در پیشرفت شغلی‌شان با چالش‌هایی مواجه هستند که نیاز است نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشند. این چالش‌ها بیشتر برای مشاوران املاک مبتدی و بدون تجربه اتفاق می‌افتد و در صورت عدم آگاهی آن‌ها، باعث دلزدگی‌‌شان از حرفهٔ خود می‌شود.

پیشرفت در شغل مشاور املاک

چالش شک و تردید مالی

یکی از شایع‌ترین چالش‌های پیش روی مشاوران املاک مبتدی، چالش شک و تردید در زمینهٔ مالی و درآمدی است. این چالش زمانی ایجاد می‌شود که مشاوران املاک متوجه نوسان بازار مسکن و ثابت نبودن مقدار حقوق ماهانه می‌شوند. در نتیجه آن‌ها احساس می‌کنند از لحاظ درآمد مالی،‌ امنیت شغلی نداشته و گاهی در آمد کمی در ماه کسب می‌کنند. به همین دلیل احتمالا نسبت به انتخاب شغل خود دچار شک و تردید شوند. شاید هم از ادامهٔ حضور در این حرفه، صرف‌نظر کنند.

راه‌حل چنین چالشی چیست؟ به عنوان راه‌حل بهتر است، مشاوران املاک با مشورت گرفتن از افراد باتجربه و داشتن برنامه‌ریزی مالی صحیح،‌ مانع از ایجاد نوسانات درآمدی شوند. بدین ترتیب آنان قادر خواهند بود، این چالش را در مسیر پیشرفت شغلی‌شان هموار کنند.

سرفصل مرتبط: برای پیشرفت در شغل مشاور املاک چه فرصت‌هایی داریم؟

چالش مدیریت زمان

یکی دیگر از چالش های پیشرفت شغلی در حرفهٔ مشاور املاک، چالش مدیریت زمان است. این چالش تنها محدود به مشاوران املاک مبتدی نمی‌شود و مشاوران املاک باتجربه نیز گرفتار آن هستند. زمان برای مشاوران املاک، اهمیت فراوانی دارند. در این حرفه، زمان‌های طلایی بسیاری وجود دارد. مانند زمان طلایی بازدید ملک توسط مشتری، زمان طلایی بستن قرارداد و زمان طلایی فایل‌یابی در محله. اگر به این زمان‌ها و نحوهٔ مدیریت آن‌ها توجه نشود، مشاوران املاک فرصت طلایی خود را از دست می‌دهند. یا ممکن است از ادامهٔ کار و حتی پیشرفت شغلی‌، دلسرد شوند.

بهتر است مشاوران املاک در زمینهٔ مدیریت زمان،‌ چندین کتاب مفید را مطالعه کرده و با شرکت در دوره‌های مختلف مربوط به مدیریت زمان، این توانمندی را در خود ارتقا دهند. این مهارت به مشاوران املاک کمک می‌کند تا با صرف وقت کمتر، ‌بهره‌وری بیشتری داشته و زودتر در حرفه‌شان پیشرفت کنند.

مهارت حل مسئله برای پیشرفت مدیر آژانس املاک

چالش ضعف در ارتباط موثر با مدیران و همکاران

وجود ارتباط موثر و کارآمد با مدیران و همکاران در آژانس املاک، نقش مهمی در پیشرفت شغلی مشاوران املاک دارد. مدیر و همکاران از جمله افرادی هستند که روزانه با مشاور املاک سروکار داشته و مهره‌های مهمی برای پیشرفت افراد تلقی می‌شوند. مشاوران املاک نباید چنین برداشت کنند که برای پیشرفت در شغل‌شان تنها باید قراردادهای بیشتری ببندند. زیرا مشاهده شده که در بسیاری اوقات با وجود چنین مهارتی، همچنان مشاوران املاک پیشرفت قابل توجهی در کارشان نداشته‌اند. یکی از دلایل اصلی این موضوع،‌ ضعف ارتباط با مدیر و همکاران است.

داشتن روابط مناسب با همکاران، در محیط‌های کاری مانع شکل‌گیری بسیاری از چالش‌ها می‌شود. این امر زمینه را برای پیشرفت افراد، فراهم می‌کند. بنابراین به عنوان مشاور املاک تلاش کنید روابط صحیحی با دیگر کارمندان و مدیران آژانس داشته باشید. در صورت ضعیف بودن در ارتباط، باید به استقبال چالش‌های بیشتری در کارتان بروید که شما را در آینده از ادامهٔ کار دلزده می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که این چالش، به صورت خاموش مانع پیشرفت شغلی افراد می‌شود. این مساله همانند چالش مدیریت زمان و شک و تردید مالی تاثیر مستقیم در پیشرفت شغلی ندارد. بلکه به صورت غیرمستقیم باعث جلوگیری از پیشرفت شغلی افراد می‌شود.

این درس بخشی از مجموعه پیشرفت شخصی آکادمی املاک است. برای مطالعه عمیق‌تر، مطالب زیر را هم به برنامه خود اضافه کنید:

فن بیان
پوشش و ظاهر
مدیریت شخصی
افزایش و حفظ تمرکز
اعتماد به نفس
مدیریت پروژه
نظم شخصی
کنترل استرس و فشار
خودشناسی مشاور املاک چه نقشی در پیشرفت او دارد؟

جمع‌بندی چالش های پیشرفت شغلی

مشاوران املاک در کنار سه چالش شک و تردید مالی،‌ مدیریت زمان و ضعف ارتباط با مدیر و همکاران، چالش‌های دیگری نیز پیش روی خود دارند. البته این سه چالش از شایع‌ترین مواردی است که مشاوران املاک با آن مواجه هستند. به طور کلی برای غلبه بر چالش‌ها، ‌مهمترین نکته، از دست ندادن امید و تلاش برای بهبود شرایط کاری است. مشاوران املاک باید در زمانی که با چالش ‌‌های پیشرفت شغلی مواجه می‌شوند، شرایط را به طور کامل بررسی کنند. آنان باید به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن چالش‌ها باشند. زیرا بعضی از مشاوران در زمان مواجه شدن با چالش،‌ به فکر عقب‌نشینی از کار یا کنار گذاشتن آن افتاده و ترجیح می‌دهند در این حیطهٔ کاری دیگر فعالیت نداشته باشند. در صورتی که در هر حرفه‌ای افراد با چنین چالش‌هایی مواجه هستند و تنها باید مهارت غلبه بر آن‌ها را یاد گرفت.

منبع:
https://academy.divar.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *