نظر چهره های سیاسی درباره افتضاح فایل صوتی | خطر اصلی زمانی

خطر اصلی زمانی است که نفوذی های بیگانه به بازیگران سیاسی وصل شوند و بازیگران سیاسی نیز برای اهداف خود از دولتمردان سوءاستفاده کنند – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار سیاسی یکتاپرس؛ مصاحبه وزیر خارجه دولت روحانی که اخیرا سر از شبکه سعودی ایران اینترنشنال درآورده ، متاسفانه حاوی نکاتی غلط، متناقض و زیانبار برای امنیت ملی کشورمان می باشد .

گفتگویی که به ادعای خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه صرفا برای ثبت در حافظه سازمانی دولت تدبیر و امید ضبط شده و قرار به انتشار آن نبود و معلوم نیست توسط چه افرادی و با چه اهداف و نیاتی به صورت گزینشی در فضای مجازی منتشر شده است.

او همچنین مدعی می شود که این فایل صوتی به هیچ وجه منعکس کننده دوستی دیرینه و میزان احترام ظریف به فرمانده شهید سپاه قدس و همچنین نقش منحصر بفردی که سردار سلیمانی در توفیقات منطقه ای جمهوری اسلامی ایران داشتند، نیست.

در همین خصوص امروز سخنگوی دولت در خصوص انتشار مشکوک این گفتگوی 7 ساعته که گویا تحت عنوان سلسله برنامه های تاریخ شفاهی دولت تدبیر و امید زیر نظر حسام الدین آشنا رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ضبط گردیده ، از دستور رییس جمهور به وزارت اطلاعات جهت شناسایی عوامل توطئه فایل صوتی خبر داده و اظهار داشته این ربایش اسناد توطئه ای علیه نظام، دولت، و انسجام داخلی و نهادهای کارآمد و علیه منافع ملی می باشد محمد جواد ظریف هم در واکنشی مبهم در صفحه اینستاگرام خود در این خصوص می نویسد: ” من معتقدم کار برای تاریخ نکنید چون خطاب به تاریخ می گویم.

خیلی نگران تاریخ نباشید نگران خدا و مردم باشید ” اما چهره های سیاسی درباره اظهارات ظریف و نحوه انتشار این فایل صوتی موضعی متفاوت از اظهارات مسئولان دولتی دارند و این اظهارات را به نوعی ترور شخصیتی شهید سلیمانی می نامند.

مصاحبه ظریف ترور سیاسی حاج قاسم بود منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه معتقد است : مصاحبه ظریف کاری مطالعه شده ، طراحی شده و از پیش تعیین شده جریان اصلاحات بود که در آن از اقای ظریف استفاده ابزاری شده است.

متکی در ادامه می افزاید: این کلام آقای ظریف که گفته هیچ وقت میدان فدای دیپلماسی نشده و این دیپلماسی است که فدای میدان شده نشان می دهد که ایشان نه از میدان برداشت و تعریف درستی دارد و نه از دیپلماسی.

کافی است ایشان به آمریکا نظری بیندازد و ببیند که میدان و دیپلماسی در آن چگونه با یک خط مشی و رویکرد شانه به شانه تکمیل کننده هم هستند.

متکی در پایان تأکید می کند: گفتگوی حاج قاسم با پوتین و دعوت او به منازعه سوریه، تیر خلاصی بود برای اینکه روسیه را متقاعد کند به این میدان وارد شود.

بسیار متأسفم که این مصاحبه برای کسی که آمریکا او را ترور نظامی کرد، یک ترور سیاسی ناجوانمردانه بود وزیر خارجه چرا استعفا نمی دهد ؟ رامین مهمان پرست سخنگوی سابق وزارت خارجه در واکنش به فایل صوتی ظریف طی مصاحبه گفته است : این که رییس جمهور در روز ارتش سخنرانی کرده و تهدید به کودتا می کند؛ چند روز بعد یک فردی مانند تا ج زاده اعلام می کند که می خواهد وارد انتخابات شود و چند روز بعد ابتدا نامه ای منتسب به ظریف منتشرشده و عصر همان روز فایل صوتی او بیرون می آید؛ این یعنی فضای کشور طبیعی نیست و برخی به دنبال مهندسی کردن افکار عمومی هستند.

من نیستم که تحلیل امنیتی از فضا ندارم، اما تحلیل سیاسی من آن است که فضای کشور عادی نیست و بیرون آمدن این فایل سهوی نبوده است.

او در ادامه می گوید: آن کسانی که می گویند دیپلماسی امری جدا از اقتصاد؛ هنر و اقدامات نظامی است، اصلاً علم سیاست خارجه را نمی فهمند؛ ما در منطقه ای هستیم که دشمن ما را محاصره کرده و دولت تروریست پرور آمریکا در آن پایگاه دارد؛ آقای ظریف بدون پشتوانه نظامی چگونه می خواهد از دشمن امتیاز بگیرد؟ این قاعده نشان می دهد که این دوقطبی سازی مبنای تخصصی ندارد؛ بلکه سیاسی است.

مهمان پرست در این گفتگو افزوده است: ناجوانمردانه ترین رفتار را با حاج قاسم همین را افراد کردند، آقای ظریف چرا درزمانی که شهید ما زنده بود این حرف ها را نمی زد؟ یک روز دار و دسته تروریست ها حاج قاسم را شهید می کنند، امروز دوباره او را ترور شخصیتی می کنند.

آقای ظریف شما وزیر کجا هستید ؟ مالک شریعتی نماینده اصولگرای مجلس یازدهم در واکنش به بخشی از اظهارات ظریف در این فایل صوتی طی توییتی نوشت: تا آمریکا به امتیازدهی میرسد، کنگره پیچ تحریم را سفت میکند؛ دولت میگوید ببینید من اختیار کمی دارم و لغو تحریمها اجازه کنگره را میخواهد.

اینجا اما دولت به قانون مجلس می تازد، ابلاغ نمیکند و ظریف میگوید قانون شما نطنز را منفجر کرد! و احیای برجام را عقب انداخت! وزیر کجایید شما.

مبنای فکری ظریف بر اساس مکتب غربی است علی رضا بیگی نماینده مشهد در مجلس یازدهم درباره اظهارات اخیر ظریف گفته است : اظهارات اخیر وزیر خارجه نشان داد که مبنای فکری وی بر اساس مکتب غربی و نیوریوک استوی افزود: اینکه گفته می شود بنایی برای انتشار این فایل صوتی وجود نداشته و عامل نفوذی باعث این کار شده باید بگویم که در وزارت امور خارجه چنین نفوذهایی زیاد اتفاق می افتد و عوامل نفوذی زیاد وجود دارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه به پایان کار دولت نزدیک می شویم دولت و آقای ظریف به دنبال آن هستند تا از این طریق ناکامی های خود را به گردن دیگران بیندازند لااقل آنها را در این ناکامی ها شرکت معرفی کنند.

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: همه برای اینکه وجهه خوبی از خود نشان دهند سعی می کنند تا خود را همراه شهید سلیمانی معرفی کنند و اگر عکسی با وی دارند آن را منتشر کنند اما آقای ظریف راه تخریب شهید سلیمانی را در پیش گرفته و گویا متوجه نیست که با توجه به محبوبیت سردار شهید سلیمانی این مسیر برای وی نتیجه عکس در پی خواهد داشت.

آیا این افتضاح مصداق بارز نفوذ نیست ؟ حسین حق وردی نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فایل صوتی منتشرشده توسط رسانه های معاند خارج از کشور از آقای ظریف اظهار داشت: قطعا وی صلاحیت و اهلیت تکیه زدن بر وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران را از دست داده است و چنین فردی با چنین تفکری نباید حتی یک ساعت در راس دستگاه دیپلماسی کشور حضور داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تا صحبت از نفوذ می شود آقایان بر آشفته می شوند.

آیا این افتضاح مصداق بارز نفوذ نیست؟ مگر مهمتر از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری هم داریم که آرشیو مصاحبه ها با مسئولین اینگونه در اختیار دشمنان نظام قرار می گیرد، پروژه نفوذ واقعی است و بهتر است دولتمردان به خودتان بیایند و کشور را فدای بازی های جناحی خودتان نکنند.

پای ظریف به کمیسیون امنیت ملی باز شد حجت الاسلام ذوالنور رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس هم اظهارات اخیر وزیر امور خارجه را بر خلاف مصالح و منافع ملی کشور دانست و گفت : کمیسیون امنیت ملی در نشستی با حضور شخص وزیر این موضوع را مورد رسیدگی قرار می دهد.

اظهارات ظریف با واقعیت انطباق ندارد محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود در توییتر با سه هشتگ رای حلال، مرد میدان، پروژه نفوذ ، در خصوص فایل صوتی ظریف نوشت : مردان میدان و مردان دیپلماسی هردو می توانند فرزندان غیور ایران باشند.

آقای ظریف بیش از هر سیاستمدار دیگری ناظر به نقش بی بدیل حاج قاسم در پیشبرد استراتژی های ایران در مذاکرات مختلف بوده و عجیب است که ایشان حالا منکر حقیقتی شده که خود بیش از هر کسی بر آن واقف است .

رضایی در ادامه این پست آورده است: گزارش سفر و مذاکرات سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و آقای پوتین به عنوان یک سند نزد مراجع رسمی ثبت شده است.

آنچه از آقای ظریف نقل شده، با واقعیت انطباق ندارد .

وی در پایان نوشته است: بارها گفته ام، خطر اصلی زمانی است که نفوذی های بیگانه به بازیگران سیاسی وصل شوند و بازیگران سیاسی نیز برای اهداف خود از دولتمردان سوءاستفاده کنند .

انگیزه انتخاباتی در پس انتشار فایل صوتی حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو یی با اشاره به فایل منتشر شده از صحبت های وزیر امور خارجه گفت: اظهارات آقای ظریف در این فایل صوتی ماهیت تفکر او را روشن کرد، که گویا هیچ کس را قبول ندارد و به هیچ چیز پایبند نیست.

این که عنوان می کنند این فایل صوتی ربوده شده و در اختیار بیگانگان قرار گرفته نشان دهنده وجود افراد نفوذی در مجموعه وزارت خارجه است، البته وقتی در تیم مذاکره کننده هسته ای عامل نفوذی وجود داشته، طبیعی است که در این مجموعه ها نیز عامل نفوذ وجود داشته باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: البته انگیزه های انتخاباتی هم در پس پرده این رفتارها و اقدامات وجود دارد اما مردم ما پس از 8 سال سختی و مشکلاتی که از تیم کاری این دولت مشاهده و تحمل کردند دیگر به آنها اعتماد نخواهند کرد.

واکنش های چهره های سیاسی ، مذهبی و عموم مردم در فضای مجازی تمامی ندارد و ضمن شکل گیری یک مطالبه عمومی برای شناسایی و برخورد قاطع با عاملان انتشار این فایل صوتی ، همگی خواستار استعفا و عذرخواهی وزیر خارجه دولت روحانی به دلیل اظهاراتش علیه سردار سلیمانی هستند گرچه ظریف به تمام اظهارات خود در این فایل صوتی اعتقادی کامل دارد.

انتهای پیام/کلید واژه ها: سیاسی – جمهوری اسلامی ایران – سخنگوی وزارت خارجه – بازیگران – دولت تدبیر و امید – ایران اینترنشنال – چهره های سیاسی – سردار سلیمانی – جمهوری اسلامی – دولت – سخنگوی وزارت – تدبیر و امید – دولت روحانی – وزارت خارجه – ایران – سوءاستفاده – خارجه – زمانی – اهداف – اینترنشنال – دولت تدبیر – وزیر خارجه – فضای مجازی – شبکه سعودی – دولتمردان – خطیب زاده – امنیت ملی – صوتی – سپاه قدس – کشورمان

منبع:
https://www.ghatreh.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *