مشکل اسکرول (scroll) موس در ویندوز ۱۰ (حل مشکل) | فرازسافت

موس,مشکل اسکرول,اسکرول موس,scroll

در این آموزش کوتاه می خواهیم مشکل اسکرول موس در ویندوز ۱۰ را برطرف کنیم. شاید شما هم با لغزاندن دکمه وسط موس شاهد اسکرول و جابه جایی سریع و زیاد صفحه نمایش شده اید. اسکرول زیاد ممکن است برایتان جالب نباشد و در کار کردن شما با سیستم اختلال ایجاد کند. نسخه های اول ویندوز ۱۰ این مشکل را نداشتند اما ظاهرا ویندوز ۱۰ در نسخه های جدید بصورت پیش فرض حالت اسکرول (scroll) را تغییر داده است.

قبلا اسکرول بصورت multiple lines at a time بود یعنی با هر بار لغزاندن دکمه لغزنده صفحه نمایش فقط چند خط جابه جا می شد. جدیدا بصورت one screen at a time یا صفحه در صفحه جابه جا می شود. در این حالت با اسکرول کردن صفحه نمایش طوری جابه جا می شود که تمامی قسمت های قبلی قابل مشاهده نبوده و موارد جدید را نمایش می دهد.

زمان تایپ کردن اسکرول و یا جابه جایی خطی خیلی به کارتان می آید. چون در غیر اینصورت با هر بار (scroll) کردن صفحات بصورت جابه جا شده و شما نمی توانید بین خطوط جابه جا شوید. البته از طریق اسکرول بار ( همان نواری که در سمت راست صفحه نمایش می باشد) می توان بصورت خطی بین خطوط جابه جا شد.

 

نحوه تنظیم اسکرول (scroll) موس در ویندوز ۱۰

برای اینکار به قسمت سرچ ویندوز مراجعه کرده و عبارت mouse را تایپ کنید سپس از موارد نشان داده شده گزینه اول mouse settings را انتخاب کنید سپس roll the mouse wheel to scrol را بر روی multiple lines at a time تنظیم کنید. از قسمت chose how many lines to scroll each time می توانید میزان سرعت جابه جایی را تعیین کنید.

 

مشکل اسکرول (scroll) موس (mouse)

ممکن است گاهی موس شما دچار نقص سخت افزاری شود و اسکرول هماهنگ نبوده و یا حتی از کار بیفتد. ولی قبل از تصمیم به تعویض ویندوز تنظیمات موس را بررسی کنید.

آموزش تایپ,نرم افزار آموزش تایپ,تایپ کردن, برنامه آموزش تایپ

در صورتی که علاقمند به یادگیری تایپ ده انگشتی هستین شما را دعوت به مشاهده نرم افزار آموزش تایپ انگشتان طلائی می کنیم.

download Link Mp4

منبع:
https://www.farazsoft.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *