بزرگترین تابلوی «ونگوگ» پیدا شد

این نقاشی که اُوِر ۱۸۹۰ (Auvers, ۱۸۹۰) نام دارد، یک پاناروما یا سراسر نمای مربع شکل از دره‌های روستای اورز است که مزارع گندم این روستا را نشان می‌دهد، مزارعی که با یک خط آهن به دو نیم تقسیم شده‌اند. به گفته پیوار، این تابلو با گذشت این همه سال همچنان دست نخورده و در شکل اولیه خود باقی مانده و امضای ونگوگ پشت بوم آن حک شده است.

موزه ونگوگ در آمستردام از پیوار خواسته فوراً این نقاشی را برای آنها بفرستد تا اصالت آن را تأیید کنند. اگر اصل بودن این تابلوی نقاشی تأیید شود، می‌توان گفت این تابلو یکی از ۷۰ نقاشی است که ونگوگ در دو ماه آخر حیات خود در روستای اُوِر سور اوآز در حوالی پاریس کشید. این هنرمند پرآوازه هلندی در ژوئیه سال ۱۸۹۰ میلادی در یک مزرعه گندم با شلیک یک گلوله جان خود را گرفت.

اکتشاف قرن؛ بزرگترین تابلوی «ونگوگ» پیدا شد

پیوار پیدا شدن این تابلو را یکی از بزرگترین اکتشافات هنری در ۱۰۰ سال گذشته می‌داند و می‌گوید: این تابلو بزرگترین نقاشی است که ونگوگ در طول حیات خود کشید و تنها تابلوی او در قاب مربع شکل است. پیدا شدن این نقاشی را اکتشاف قرن می‌دانیم. نکته خارق العاده‌ای که درباره این تابلو وجود دارد این است که تا به حال دست نخورده و در شکل اورجینال خود باقی مانده است. (این روزها) نمی‌توانید تابلویی از این دوره پیدا کنید که تا به حال به هیچ وجه مرمت و بازسازی نشده باشد.

اکتشاف قرن؛ بزرگترین تابلوی «ونگوگ» پیدا شد

ونسان ونگوگ یک نقاش پسا دریافتگر هلندی در سده نوزدهم بود که از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دهه دوم زندگی خود دست به قلم نشد. او بسیاری از کارهای شناخته‌شده خود را در دو سال آخر عمر تکمیل کرد و در یک دهه بیش از دو هزار و ۱۰۰ کار هنری شامل ۸۶۰ نقاشی رنگ روغن و بیش از ۱٬۳۰۰ نقاشی با آبرنگ، طراحی و چاپ تولید کرد.

این هنرمند پرآوازه در اواخر عمر به شدت از بیماری روانی اختلال دوقطبی و فشار روحی رنج می‌برد. افسردگی و مشکلات روانی او روز به روز وخیم‌تر می‌شد تا این که در نهایت در ۳۷ سالگی به زندگی خود پایان داد.

منبع: ایرنا

منبع:
https://www.imna.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *