آشنایی با نحوه نگهداری تاسیسات

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات، در اینجا قصد داریم تا شما را با شیوه نگهداری تاسیسات ساختمان آشنا نمائیم.

جهت دریافت گواهینامه فنی حرفه ای قابل ترجمه در زمینه نگهداری تاسیسات می توانید با مراجعه به سایت آموزشگاه دانش تاسیسات درخواست خود را ارسال نمائید.

نگهداری تاسیسات موتورخانه

تاسیسات موتورخانه ها شامل پمپ ها، دیگ های آب گرم، چیلرها، برج های خنک کننده، بویلرها، سختی گیرها و شیرآلات همواره نیازمند نگهداری و رسیدگی می باشند و عدم رسیدگی به موقع به این تجهیزات می تواند منجر به خرابی های پرهزینه برای تاسیسات ساختمان گردد.

آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات که مجری برگزاری دوره های آموزش تاسیسات در کشور می باشد با ارائه آموزش های کامل در زمینه نگهداری تاسیسات زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور ارائه می نماید.

اقداماتی که می توان برای نگهداری از تاسیسات انجام داد عبارتست از:

۱- اسیدشویی کندانسور چیلرهای تراکمی آب خنک به صورت سالانه

۲- شستشوی کندانسور چیلرهای هواخنک به صورت سالانه

۳- تنظیم مشعل های دیگ آبگرم و یا چیلرهای جذبی به صورت سالانه جهت کاهش مصرف گاز و کاهش تولید گازهای آلاینده

۴- تنظیم  میزان لقی و تراز بودن پمپ های زمینی و تست آمپر مصرفی پمپ ها همچنین بررسی نشتی آب پمپ

۵- کنترل صافی ها و تمیز نمودن آنها و کنترل عملکرد صحیح شیر ای یکطرفه روی پمپ ها جهت کاهش مصرف انرژی

۶- بررسی و کنترل عایق های موتورخانه ها

کلیه موارد فوق در دوره های آموزش آموزشگاه دانش تاسیسات مورد بررسی و آموزش قرار می گیرد.

نگهداری تاسیسات ساختمان

در بخش ساختمان نیز نگهداری تاسیسات از جایگاه ویژه ای برخوردار است. موارد زیر در ساختمان می تواند بعنوان نگهداری تاسیسات ساختمان مورد اجرا قرار گیرد.

۱- سرویس دوره ای پکیج های گرمایشی و تنظیم مشعل آنها

این موضوع در دوره های آموزش تعمیرات پکیج مورد بررسی قرار می گیرد و به کارآموزان از طرف سازمان فنی حرفه ای کشور گواهینامه معتبر و قابل ترجمه ارائه می گردد.

۲- سرویس دوره ای کولرهای گازی و اسپلیت ها

این موضوع به طور کامل در دوره های آموزش تعمیر کولر گازی به طور کامل به فراگیران آموزش داده می شود و کارآموز می تواند با مدرک فنی حرفه ای دریافت شده اقدام به اخذ جواز کسب نماید.

۳- سرویس و نگهداری پمپ های ساختمان

پمپ ها وسایل پر مصرف و پر کاربرد در ساختمان ها می باشند لذا در صورت بی توجهی به آنها می توانند خسارات و خرابی های زیادی را به بار آورند. کنترل باد مخزن انبساط پمپ و نصب صحیح آنها روی زمین همچنین کنترل ولتاژ و آمپر مصرفی پمپ و چک نمودن صدای کارکرد پمپ ها و عدم کارکرد مداوم به علل مختلف از موارد مهم در رابطه با نگهداری تاسیسات پمپ ها می باشد.

آموزش تعمیرات و نصب پکیج، کولر گازی و چیلر برای کسب درآمد

آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات با مدیریت جناب آقای مهندس سیدعلی شمندی یکی از معتبرترین مراکز آموزشی جهت مهارت آموزی و اخذ مدرک رسمی فنی حرفه‌ای در رشته تاسیسات ساختمان و آموزش تاسیسات در شهر تهران و اصفهان می باشد.

اعتبار مدارک فنی حرفه ای ارائه شده در این آموزشگاه، بین المللی و قابل ترجمه می باشد و کارآموزان می‌توانند پس از اخذ گواهینامه جهت دریافت جواز کسب و یا دریافت نمایندگی از برندهای معتبر اقدام نمایند.

مزایای مدرک فنی حرفه ای دانش تاسیسات:

۱- آموزش کاملا عملی و کارگاهی

۲- آموزش تضمینی با اساتید مجرب و با تجربه

۳- پشتیبانی کارآموز پس از اتمام دوره آموزشی

۴- اعتبار بین المللی مدرک فنی حرفه ای 

۵- توانایی اخذ جواز کسب با مدرک صادر شده

ثبت نام در دوره های آموزشی دانش تاسیسات

دوره های فعال در آموزشگاه دانش تاسیسات عبارتند از:

آموزش تعمیرات پکیج

آموزش کولر گازی

آموزش نصب پکیج

آموزش لوله کشی ساختمان

آموزش چیلرهای تراکمی

آموزش چیلرهای جذبی

آموزش طراحی موتورخانه

آموزش تعمیرات یخچال های خانگی و صنعتی

آموزش تعمیر پکیج

این دوره آموزشی به صورت عملی و کارگاهی در قالب ۴۰ ساعت زیر نظر بهترین و با تجربه ترین اساتید برگزار می گردد. آشنایی با تعمیرات تخصصی انواع پکیج ها، آموزش نصب پکیج، آموزش لوله کشی تاسیسات، آموزش برق پکیج و آشنایی با اصول ایمنی و مقررات نصب و راه اندازی پکیج های ایرانی و خارجی و سرویس های فصلی پکیج نظیر هواگیری رادیاتور بخشی از سرفصل‌های این دوره آموزشی می باشد.

آموزش کولر گازی

با رشد صنعت تبرید در کشور کاربرد کولرهای گازی اسپلیت بسیار افزایش یافته است. یکی از جذاب ترین دوره های مهارتی که در آموزشگاه دانش تاسیسات ارائه می گردد، دوره آموزش نصب و تعمیرات کولرهای گازی اسپلیت می باشد که زیر نظر بهترین اساتید مجرب به کارآموزان ارائه می شود و حتی پس از دوره کارآزموان از پشتیبانی حضوری و غیر حضوری اساتید بهره مند خواهند شد.

آموزش چیلر

یکی از حرفه ای ترین دوره های آموزشی موسسه دانش تاسیسات، دوره آموزش تعمیرات و راه اندازی چیلرها می باشد. این دوره به صورت عملی و کارگاهی زیر نظر اساتید خبره برگزار می شود.

مهمترین سرفصل های آموزش چیلر آموزشگاه دانش تاسیسات:

. عیب یابی تخصصی انواع چیلرها

. نصب و  راه اندازی انواع چیلرها

. آموزش برق چیلر

. شارژ گاز و راه اندازی چیلرها

. طراحی چیلر

. تنظیم کنترل کننده های (های پرشر، لوپرشر، اویل پرشر)

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع:
https://www.isna.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *